Kırmadan Kanal Nasıl Açılır

tikali-rogar-acmaKırmadan Kanal Nasıl Açılır

Evimizde ya da iş yerimize kullandığımız borular, yanlış kullanım sebebi ile bazen tıkanabilmektedir. Tıkanmış bir boru, bazen bir bez, bazen molozlar ve taşlar bazen ise zamanla atılan peçete ya da tuvalet kâğıdı gibi etkenlerden olabilir. Kırmadan kanal nasıl açılır sorusuna belki farklı cevaplar verilebilir. Bu tür işlemleri su tesisatçıları da amatör ve eski yöntemlerle yapmaktadırlar. Fakat bu tür yöntemlerle yapılan tıkanıklık açma işlemleri genelde başarısızlığa uğramakta ve sonucunda boruları evin içinde ya da dışında izlediği yol boyunca fayansları ve evin için yıkarak ve kırarak takip edip kırma yöntemi ile çıkartmaktadırlar. Bu da evde ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Pis sular ve kokularla eviniz durulmaz bir hal alacaktır. Ayrıca bu tür bir çalışma günler ya da haftalar sürebilir ve bu süre zarfında kokudan ve pislikten evinizi kullanamayabilirsiniz. Bu tür sorunlar yaşamamak için geleneksel yöntemlerle iş yapan ve çalışan tesisatçılarla çalışmak yerine, bu işi profesyonel olarak yapan ve uzman personelleri olan bir firma ile çalışmalı ve hizmet almalısınız.

Kırmadan kanal nasıl açılır dediğinizde bu işi robotik yöntemlerle yapan firmalarla çalışmalısınız şeklinde bir cevap verebiliriz. Bu tür firmalar borularınızdaki problemi ve tıkanıklığı tespit etmek için robotlar kullanırlar ve robotlarla problem tespiti yaparlar. Bu firmaların kullandıkları bu robotlar yurt dışından ithal edilmekte ve oldukça pahalı cihazlardır. Bu sebepten her firmanın bu tür bir robotik hizmet sunabilmesi mümkün değildir. Ayrıca bu cihazlar oldukça kompleks cihazlardır. Yani bu tür pahalı cihazlardan birisini satın alsanız dahi bu tür cihazların kullanımı oldukça karmaşık ve zor olmasından, personellerin bu cihazların kullanımı konusunda özel eğitim almaları gerekir. Bu eğitimler sertifika programları ile sunulur.

Kırmadan Robotla Kanal Açma

Bu tür robotik cihazlarla borunuzda önce keşif yapılır. Robot borunuzun içerisine girilerek uzaktan monitorize edilir ve boru içerisinde robotun tüm ilerlemesi takip edilerek görüntülenir. Boru içerisinde oluşmuş her türlü kırık, kayma, tıkanıklık ya da problem anında tespit edilebilir. Kırmadan kanal nasıl açılır diye bir soruya ancak gerçek ve profesyonel desteği bu tür robotları olan firmalar ve şirketler verecektir. Bu robotların uzaktan kontrolü ve yönlendirilmesi de gayet zordur. Profesyonel bir ekibin bu cihazları kullanıyor olması gerekir. Robot yardımı ile problem tespit edildiğinde artık probleme müdahale edilme zamanı gelmiş olacaktır. Robot sorunu tespit ettiği gibi sorunu çözme ve tıkanıklığı açma yetenek ve becerisine da sahiptir. Tespit edilen tıkanıklık bazen bir moloz ve taş yığınından kaynaklanabileceği gibi, bazen de elbise havlu giysi gibi tıkanıklığa sebep olabilecek materyaller de olabilir. Bazense topak haline gelmiş peçete ve tuvalet kâğıdı gibi maddeler de bu tıkanıklığa sebep olabilir. Robot tıkanıklığa sebep olan maddeleri uzaktan yönlendirilerek boru içerisinden çıkartır ve boruyu açar ve temizler. Sonrasında yine uzman personeller boruya basınçlı su vererek tıkanıklığı tamamen açarlar ve borunun su akışı eski halini alır. Boruya, evinize ya da fayanslarınıza herhangi bir zarar gelmeden tıkanıklık açılmış olur.

Kırmadan kanal nasıl açılır gibi bir sorunun cevabı ve problemi çözecek olan profesyonel robotik hizmet sunan bu tür profesyonel firmalardır. Boru tıkanıklığı sonrasında borudan su hiç gitmeyeceği ya da yeteri kadar geçmeyeceği için zaman zaman taşmalar olacaktır. Bu tür taşmalara evinize pis sular ya da pislikler akabilir. Bu da çok kötü ve berbat kokular ortaya çıkartacaktır. Kırmadan kanal nasıl açılır? Bizce bu soruya en iyi cevap sadece robotik yöntemlerle açılır olacaktır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s