Ankara Petek Temizliği

Kalorifer-Tesisatı-Su-KaçağıAnkara’da Petek Temizliği İşlemleri

Günümüzde birçok evde ve apartmanda doğal gaz veya kalorifer kullanılmaktadır. Bu iki ısınma yöntemi, evlerin daha temiz kalması ve kömür gibi etrafı kirletebilecek yakıtlardan kurtulmak için önemlidir. Eskiden evlerde ısınmak için kömür sobaları kurulur fakat bu sobalar evin kirlenmesine sebep olurdu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hemen her evde kalorifer petekleri bulunmakta ve evler daha temiz ısınmaktadır. Fakat peteklerin de bazı olumsuz yönleri bulunmaktadır. Mesela peteklerin içerisinde dolaşan sudan dolayı peteklerde kurum tarzı birikmeler olmakta ve bu da ısınmayı olumsuz etkilemektedir. Ayrıca biriken bu çamurumsu birikintiler bakterileri de içerisinde barındırır. Bu peteklerin temizlenmesi ise bu iki açıdan büyük önem taşır. Özellikle Ankara gibi büyük ve soğuk şehirlerde petekler çok fazla kullanılmakta ve bu da peteklerin temizlenmesi ihtiyacını doğurmaktadır. Ankara petek temizliği ise bazı büyük firmalar tarafından yapılabilmektedir.

Ankara Petek Temizliği Firmaları

Profesyonel ekipleri sayesinde firmalar Ankara petek temizliği işlemini rahatlıkla yapabilmektedir. Ankara’da yaşayan kişiler evlerinde bazen peteklerinin yeteri kadar ısınmadığından şikayetçi olabilmektedir. Bu durumun asıl sebebi yukarıda da anlattığımız gibi biriken çamurumsu kurumlar ve birikintilerdir. Siz kombinizi veya kaloriferinizi ne kadar yüksek dereceye getirirseniz getirin peteklerde birikme olduysa ısınma problemleri mutlaka çekersiniz. Bu durum ise sizin zararınızadır. Çünkü siz petek ısınmıyor diyerek kombinizi veya kaloriferinizi yüksek derecelere getirirsiniz fakat petekler yine de ısınmaz. Biriken kurum buna engel olur. Bu yüzden de kombiniz veya kaloriferiniz daha fazla yakıt yakmaya başlar. Böylelikle de faturalarınız ve masraflarınız artar. Üstelik evinizin de ısınmaz. Yani az para ödeyerek ısınmak varken çok para ödeyip ısınamazsınız. Fakat petek temizliği yaptırırsanız bu gibi bir durum ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmaz. Ankara petek temizliği yapan firmalara müracaat ettiğiniz zaman size en iyi hizmeti sunacaklardır. Fakat bu petek temizliği konusunda uzman kişilere müracaat etmeniz önemlidir. Çünkü herhangi bir tesisatçı veya firma size en iyi hizmeti sunamaz ve bu durum canınızı sıkacak bir hal alabilir. Bunun önüne geçmek için mutlaka referansları iyi olan, güvenilir ve uzman kişiler ile çalışan firmaları tercih etmelisiniz. Ayrıca firmaların kullandıkları cihazlara ve aletlere de dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Petek Temizliği Neden Gereklidir ve Faydaları Nelerdir?

Peteklerin yeteri kadar sıcaklık vermediği evlerde genellikle peteğin havası alınmaktadır. Bu yöntem kısmen işe yarayacaktır. Fakat size kalıcı bir çözüm sunmayacaktır. Çünkü peteklerinizde biriken çamurumsu yapıların içerisinde bakteriler oluşmaktadır. Bu bakteriler peteğin içerisinde hava birikmesine ve ısının azalmasına neden olur. Fakat bir süre sonra tekrar hava birikecektir. Yani siz petekteki havayı aldığınızda sadece geçici bir çözüm üretmiş olacaksınız. Bunun yerine Ankara petek temizliği firmaları ile çalışırsanız peteğiniz bu çamurumsu yapıdan ve bakterilerden arınmış olacaktır. İçerisinde de hava birikimi gibi bir durum oluşmayacaktır. Tamamen profesyonel makineler ve cihazlar ile petek temizliği yapılmaktadır. Ayrıca bazı ilaçlar ile bu bakterilerin yeniden oluşması engellenmekte ve daha temiz peteklere sahip olmaktasınız. Ankara petek temizliği yaptırmak hem soğuk havalarda evinizin daha rahat ısınmasını ve peteklerin kirlenmemesini, hem de evinizi ısıtırken ödemiz olduğunuz paraların çöpe gitmemesini sağlayacaktır. Ayrıca peteklerin içerisinde bulunan kirli su da temizlenecek ve uzun süre çamurumsu yapıların oluşmasının önüne geçilecektir. Sıradan firmaların sıradan çözümleri yerine profesyonel firmalar ile çalışmanız da yararlı olacaktır. Çünkü sıradan firmalar teknolojik cihazlar ile petek temizliği yapmamaktadır. Bununla beraber uzman kişilerle de çalışmamaktadır. Fakat profesyonel firmalar tamamen teknolojik cihazlar kullanmakta ve uzman kişiler ile çalışmaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s